با گسترش جمعیت و شهر نشینی و همچنین با امکاناتی که در اصفهان وجود دارد می توان به جرات گفت نیاز اجتماع به امکانات و شرایط زندگی ساده تر بیشتر و بیشتر شده است، همین موضوع باعث شده تا هر فعالیت و کسب و کاری در اصفهان متناسب با جمعیت گسترش روز افزون پیدا کرده و همه گیر شود. همانطور که مستحضر هستید شرایط فعلی و مشکلاتی که گریبان قشر وسیعی از مردم را گرفته مشکلات عصبی و روانی می باشد که موجب به وجود آمدن مشکلات بزرگتر نیز می شود، از این رو در این مقاله به معرفی بهترین مرکز مشاوره اصفهان خواهیم پرداخت تا علاوه بر معرفی مرکز مشاوره توحید نسبت به برطرف کردن و مرتفع کردن چالش های روزمره و دائمی شما قدمی برداشته باشیم : چرا مرکز مشاوره توحید بهترین مرکز مشاوره اصفهان می باشد ؟ این مرکز با مدیریت دکتر امیر کشاورز با رزومه فوق العاده قوی و بی نقص کنترل و اداره می شود، دکتر امیر کشاورز ، متخصص روانشناسی و مدرس دانشگاه دارای پروانه اشتغال حرفه ای و تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور خدمات مشاوره و روانشناسی شامل: مشاوره تخصصی خانواده و زوج درمانی مشاوره تخصصی ازدواج و طلاق مشاور دادگاه خانواده روان درمانی اختلالات خلقی و اضطرابی ارزیابی و تشخیص اختلالات روانی انجام تست های شخصیت خودشناسی و روانکاوی هیپنوتیزم مشاوره شغلی و اقتصادی سوپروایزر و مدرس دوره های کارورزی و تربیت درمانگر، روانشناس و مشاور کشور
ادامه مطلب
سوال از متخصص روانشناسی و مشاوره اصفهان اگر سوال در زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره در روابط قبل از ازدواج، درمان شکست عاطفی، زوج درمانی و حل تعارضات زناشویی، مشاوره قبل و بعد از طلاق، مشاوره در بهبود روابط بین فردی، آموزش مهارت های زناشویی، مشاوره در حوزه مسائل هویتی و شخصیت، آموزش مهارت های زندگی، مشاوره در حوزه مثبت نگری، شادکامی و افزایش عزت نفس، همسرداری ، روابط زوجین ، تربیت فرزند ، سبک زندگی دارید، میتونید از متخصصین این حوزه در مرکز مشاوره توحید اصفهان بپرسید. برای دریافت مشاوره در زمینه مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی توحید از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 09134061758 تماس بگیرید.
ادامه مطلب
آدرس بزرگترین مرکز مشاوره اصفهان و بهترین مرکز روانشناسی اصفهان کجا هست؟ برخی از شهروندان ساکن اصفهان برای اخذ نوبت مشاوره در زمینه های مختلف روانشناسی شامل: مشاوره خانواده اصفهان ، مشاوره ازدواج اصفهان ، مشاوره پیش از ازدواج اصفهان ، مشاوره فردی اصفهان ، مشاوره حل تعارضات زناشویی اصفهان ، مشاوره کودک اصفهان ، مشاوره تحصیلی ، کنکور و برنامه ریزی تحصیلی اصفهان ، مشاوره جنسی و زناشویی اصفهان ، مشاوره اختلالات خلقی و اضطرابی ، روانپزشکی اصفهان ، خانواده درمانگر اصفهان ، به دنبال یافتن بهترین مشاوره اصفهان و یافتن بهترین مرکز مشاوره روانشناسی هستند اما به دلیل عدم شناخت و آگاهی کافی در مورد بهترین کلینیک مشاوره روانشناسی در اصفهان عاجز اند و سردرگم می شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره مرکز مشاوره توحید تنها تسهیل و کمک به دسترسی مردم به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان می باشد.
ادامه مطلب
در مشاوره ترک اعتیاد چه اتفاقی می‌افتد؟ مشاوره ترک اعتیاد یک بخش مهم از پروسه درمان اعتیاد است. در واقع بیمار برای بازیابی و ریکاوری روانی نیاز به مشاوره مستمر در حین درمان دارویی دارد. از آن گذشته، پروسه مشاوره ترک اعتیاد بعد از دوره درمان هم ادامه خواهد داشت. چرا که تجربه ثابت کرده است افراد بیمار پس از ترک اعتیاد به دلیل مشکلات روحی و روانی، دوباره به سمت مصرف مواد مخدر یا الکل جذب شده و حتی اینبار شدیدتر از قبل دچار بیماری اعتیاد خواهند شد. به کمک مشاوره ترک اعتیاد علت شروع بیماری خود را متوجه خواهید شد. چه چیزی شما را به سمت مواد مخدر یا الکل سوق داده است؟ محرک های شما چه بوده اند؟ آیا هنوز این مشکلات و بحران های روانی در زندگی شما وجود دارند؟ در ادامه وظایف یک مشاور در قبال بیمار مبتلا به اعتیاد را نام خواهیم برد.
ادامه مطلب
بررسی و مطالعه درباره شخصیت بشر به دوران بسیار قدیم بازمی‌گردد و از زمان ارسطو و یونان باستان همواره تلاش‌هایی در جهت واکاوی انواع شخصیت‌های انسانی صورت گرفته است. اما مطالعات در حوزه‌ی اختلال شخصیتی از جمله مقوله‌های جدیدی است که در دوران باستان زیاد مورد توجه نبوده است.
ادامه مطلب
مشاوره افسردگی چه کاربردی دارد؟ آیا مزیت های مشاوره تلفنی درمان افسردگی و مشاوره آنلاین درمان افسردگی را می دانید؟ افسردگی، یک اختلال روانی است که باعث بروز احساس غم و اندوه در شما می شود. همچنین میتواند موجب كاهش انگیزه و از بین رفتن علایق، كاهش عملكرد در كار و تحصیل شود. از این رو شناخت علائم افسردگی و درمان به موقع، با روش های نوین مانند مشاوره تلفنی و آنلاین افسردگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله به شناسایی این بیماری و روش های درمان افسردگی می پردازیم. شما می توانید از مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری افسردگی مركز مشاوره روانشناسی هنر زندگی بهرمند شوید.
ادامه مطلب
چه کسانی به مشاوره فردی می‌روند؟ مشاوره فردی نوعی از مشاوره است که از طریق آن، درمانگر با فرد مراجع در یک فضای مناسب و مطمئن ، احساسات ، باورها و رفتارهای او را بررسی می کند ، مشاور، سعی می کند به بیمار کمک کند تا نسبت به خودش و دیگران شناخت پیدا کند ، اهداف را در زندگی تعیین کنند.
ادامه مطلب
موسیقی‌درمانی رشته‌ای است که برای درمان و توانبخشی اختلالات جسمی و روانی گوناگون از موسیقی بهره می‌گیرد و موسیقی درمانگر ، متخصصی است که با تحصیلات دانشگاهی در این رشته و با استفاده از کاربرد موسیقی در درمان با توجه به وضعیت بیمار ، برنامه‌های مختلفی را طراحی می‌کند.
ادامه مطلب
مروزه فرار از منزل به عنوان یک آسیب اجتماعی، باعث ایجاد نگرانی در اکثر جوامع به خصوص جوامع در حال پیشرفت شده است. عوامل مختلفی از جمله عوامل اقتصادی، اجتماعی و روانشناختی در بروز این پدیده نقش دارند. دشوارترین دوران حیات انسان از نظر تربیتی دوره نوجوانی است. در این دوره که حدود سنی 18-12 سال را در بر می‌گیرد منطبق با دوره آموزشی راهنمایی و دبیرستان بیشترین مشکلات تربیتی در این دوره رخ می دهد و غالبا در همین دوره است که فرزندان یا راه نادرست را بیش میگیرند و یا در مسیر سعادت گام می نهند. این دوره مرحله انتقال از دوران کودکی به دوران جوانی است. از یک سو، نوجوان در حال هجرت از وابستگی های دوران کودکی است، و از سوی دیگر توانایی لازم برای حل بسیاری از مسائل زندگی را ندارد. همین نوسان فکری وروانی در اودرماندگی، تزلزل و گاه پریشانی و ابهام ایجاد می کند و آرامش روحیرا از می گیرد. همزمانیاین دوره با پدیده بلوغ، سبب میشود که این دوره از زندگی انسان، از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار باشد. از یک سو، انگیزه های غریزی و عاطفی هر لحظه او را به سویی کشانده و تعادل روانی او را بههم میزند، و از سوی دیگر انواع تردیدها و دودلی ها او را بلاتکلیفی درد آوری روبهرو می سازد.
ادامه مطلب
مایلید بیشتر زندگی کنید؟ اگر سیگاری هستید، قطعا می‌توانید چندین سال به طول عمرتان اضافه کنید، آنهم فقط با انجام یک کار ، پاکت سیگارتان را به درون سطل زباله بیاندازید و دیگر هیچوقت سیگار نخرید. به احتمال زیاد ، خودتان نیز این را می‌دانید. همه آگهی‌ها ، همه پاکت‌های سیگار ، حاوی آن هشدارهای رک و صریح هستند که چگونه تنباکو از راه‌های گوناگون و بسیار ناخوشایند باعث مرگ انسان می‌شود. ترک سیگار زندگی طولانی‌تر و بهتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. ولی گفتن این کار از انجام دادنش آسانتر است.
ادامه مطلب
مه ما با حالت روحی خشم آشنا هستیم و در زندگی بارها آن را تجربه کرده‌ایم. خشم نوعی هیجان روحی است که اغلب بر اثر واکنش شخص نسبت به رفتار ناشایست دیگران بروز می‌کند. خشم می‌تواند یک رنجش و ناراحتی زودگذر باشد و یا یک عصبانیت تمام عیار ، در هر حال پدیده‌ای کاملا طبیعی است و مانند سایر احساسات نشانه سلامت و تندرستی و عواطف انسانی می‌باشد، اما هنگامی که از کنترل خارج شود، می‌تواند به یک حس مخرب و ویرانگر تبدیل شود و پیامدهای ناگوار در محیط کار، روابط شخصی و در تمامی عرصه‌های زندگی شما بوجود آورد
ادامه مطلب
مقدمه یکی از عقده‌هایی که از جهت واکنش‌های رفتاری و علمی دارای دو گونه تاثیر مثبت و منفی می‌باشد، عقده حقارت است که در اثر عوامل و انگیزه‌های گوناگون در روان انسانها بوجود می‌آید. پیاژه در این‌باره می‌گوید: به نظر روان‌شناسان هیچ مرد یا زنی نمی‌تواند بطور کامل از عدم تعادلی که منجر به نشانه‌های روانی عقده حقارت می‌شود، فرار کند. ولی این عدم تعادل گاه رسیدن به موفقیت‌های بزرگ را سبب می‌شود. در واقع بعضی پیروزی‌ها را ممکن است نتوان بدون محرک قوی احساس حقارت بدست آورد. تفاوت بین شخصی که از احساس طبیعی حقارت استفاده مثبت می‌برد و از آن برای کسب موفقیت بیشتر بهره می‌برد، با کسی که تسلیم آن می‌شود، فراوان است. اما از نقطه نظر علمی هم آن پیروزی خارق‌العاده و هم آن شکست و حالت منفی هر دو ، دو درجه مختلف از عقده حقارت است. هنگام مواجهه یا پیشامدهای تازه ، کوشش دارد با آنها برخورد نکند یا وضع دفاعی بخود بگیرد و یا به نحوی موقعیت خود را عوض کند. حتی ممکن است در این راه مبالغه نموده و دفع تهاجمی به خود بگیرد و این وضع تهاجمی گاه به صورت مبالغه‌آمیز درآمده و به احساس برتری مبدل می‌شود. تفاوت بین یک شخص معمولی و کسی که مبتلا به عقده روانی حقارت یا برتری می‌باشد، در کوشش برای کسب قدرت است. اولی برای انجام بهتر کار و وظیفه‌اش و دومی قدرت را برای نمایش دادن شخصیت خود به مردم.
ادامه مطلب
شادی و نشاط و سرور، یکی از نیازهای روحی و فطری انسان است که در بسیاری از جنبه­های حیاتی انسان نقش مؤثری ایفا می­کند. دین اسلام که به تمام نیازهای روحی و جسمی انسان توجه داشته، این موضوع را نیز مورد توجه قرار داده است. وجود آیات متعدد در قرآن کریم، سخنان پیامبر(ص) و احادیث و روایات منقول از ائمه معصومان(ع) حاکی از اهمیت موضوع شادی در اسلام است. درباره اهمیت شور و نشاط و سرور و جایگاه آن در تعالیم دینی همین بس که مفهوم شادی ۲۵ بار با الفاظ مختلف در قرآن کریم آمده و از کسانی که موجبات دلخوشی و شادکامی بندگان را فراهم می­آورند، ستایش شده است.
ادامه مطلب
یکی از اختلالات روان‌شناختی در حاملگی و دوره‌ی پس از آن، افسردگی پس از زایمان می‌باشد که تهدیدی بر امنیت و سلامت مادر و نوزاد می‌باشد. این مطالعه با هدف بررسی شیوع افسردگی پس از زایمان و عوامل مرتبط با آن انجام گردید. روش‌کار: این مطالعه‌ی توصیفی‌تحلیلی در سال 1386 در بخش زنان و زایمان بیمارستان امام علی (ع) زاهدان انجام شد.سیصد خانم مراجعه‌کننده به بخش زایمان، به روش نمونه‌گیری در دسترس وارد مطالعه گردیدندو در چهار نوبت (بلافاصله پس از زایمان، 4 هفته پس از ارزیابی اول، 6 هفته پس از ارزیابی دوم و 8 هفته پس از ارزیابی سوم) با استفاده از پرسش‌نامه‌ی مشخصات جمعیت‌شناختی و پرسش‌نامه‌ی افسردگی بک، بررسی شدند که ارزیابی اولیه، حضوری و سایر ارزیابی‌ها از طریق تماس تلفنی توسط محقق انجام شد.مادرانی که درحال مصرف داروهای روان‌پزشکی بودند،نوزادشان مشکل جدی در سلامت جسمانی داشت، نمره‌ی آزمون افسردگی بک اولین ارزیابی آن‌ها بالای 14 بود و موارد با عدم امکان برقراری تماس تلفنیبا آن‌ها،از مطالعه خارج شدند. داده‌ها با استفاده از نرم‌افزار SPSS و ضریب اطمینان 05/0 تحلیل گردیدند. یافته‌ ها: افسردگی در 88نفر (7/33%) گزارش شد. بین شیوع افسردگی و نوع زایمان، سن مادر، جنسیت ناخواسته‌ی نوزاد از طرف والدین، میزان تحصیلات، سابقه‌ی قبلی افسردگی مادر، سابقه‌ی قبلی مراجعه به روان‌پزشک و مصرف داروهای روان در مادر، ارتباط معنی‌داری مشاهده شد (05/0P
ادامه مطلب
بعضی از افراد، هیچ علایمی از افسردگی نشان نمی‌دهند اما رفتار آنها شروع به تغییرات غیرمعمولی می‌کند. برای مثال، یکی از خانمهایی که همیشه به مطب من می‌آمد و خانم خیلی مقرراتی و با انضباطی بود وقتی که دچار افسردگی شد شروع به دزدی از فروشگاهها کرد افسردگی، یک بیماری روحی و جسمی است. اکثر افراد هم دارای علایم روحی این بیماری هستند و هم دارای علایم جسمی آن، اما ماهیت آنها از شخصی به شخص دیگر متفاوت میباشد. علایم مختلف افسردگی، کم و زیاد در هر بیماری دیده میشوند. افسردگی با علائمی چون احساس غمگینی، شکست، ناراحتی و کلافگی، هیجان و استرس، بی علاقگی به همه چیز و گاه همه کس مشخص می شود؛ در واقع بیمار با بیان این علائم، ناراحتی خود را بروز می دهد. افسردگی مجموعه ای از حالات مختلف روحی و روانی است که از احساس خفیف ملال تا سکوت و دوری از فعالیت روزمره بروز می کند . برای‌ بیماری‌ افسردگی‌ ‌ هیچ‌ علت قطعی و‌ روشنی‌ نمی‌توان‌ متصور بود، در برخی موارد یک زندگی پر استرس می تواند محرکی برای افسردگی شود و در برخی موارد علت کاملا به شخصیت فرد مربوط است. در کل به نظر می رسد که افسردگی بدون یک علت تعیین شده مشخص و بطور خود بخودی روی می‌دهد
ادامه مطلب
کنترل استرس روزانه و نحوه کاهش دادن استرس در زندگی روزمره استرس و فشار عصبی روزانه مشکلی است که شاید بسیاری از شما دچار آن شده باشید، راه های مختلفی برای کنترل استرس روزانه وجود دارد که می تواند به کم کردن و یا از بین بردن استرس کمک کنند. در دنیای پر مشغله امروز، ما در بسیاری از مسیرها حرکت می کنیم ؛
ادامه مطلب
شاید در نظر اول اینطور به ذهن خطور نماید که رابطه روانشناسی با موفقیت چیست؟ مگر این طور نیست که اگر ما تلاش کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم موفق می شویم خوب پس جایگاه روانشناسی کجاست؟ باید گفت که انگ
ادامه مطلب
نگرش مثبت نگرش های مثبت : شخصیت سالم شما در گرو نوع نگرش شماست...
ادامه مطلب
باید گفت که همیشه درباره چیزی می توان صحبت کرد که طرفین معنی آن را بدانند و مکررا پیش آمده است که مردم موضوعی را فکر می کنند می دانند چیست ولی بعد از دقیق شدن متوجه می شوند که عمری در غلط مصطلح مانده بودند.
ادامه مطلب
اساسا برای بحث کردن درمورد هرچیزی ابتدا باید ادبیات آن را درک نمائیم و در واقع مصداق آن کلمه برای دو طرف مساوی باشد بعد درباره ماهیت آن موضوع با هم بحث کنند.در غیر این صورت ممکن است دو نفر درباره یک واژه با هم بحث کنند که اصلا مصداق آن یکسان نیست
ادامه مطلب
کارهایی که شما می توانید انجام دهید برای کاهش حواس پرتی و افزایش تمرکز برای اکثر ما اتفاق افتاده که مثلا در یک کلاس یا مهمانی نشسته ایم و ناگهان افکار پوچی به سراغ شما می آیند، تمرکزتان کاهش می یابد و نمی توانید توجه به اطراف داشته باشید
ادامه مطلب
آدرس بهترین مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان کجاست؟ بسیاری از شهروندان اصفهان برای مشاوره گرفتن در زمینه های مختلف به دنبال یافتن بهترین مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان هستند اما به دلیل عدم شناخت و آگاهی کافی در مورد بهترین کلینیک مشاوره روانشناسی اصفهان عاجز اند و سردرگم می شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسی هنر زندگی تنها تسهیل و کمک به دسترسی مردم به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان می باشد. اسم و آدرس مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان در ادامه این مقاله آورده شده است.
ادامه مطلب