مشاوره ازدواج چیست و به چه دردی می‌خورد؟ خیلی ها هنوز بر این باور هستند که ازدواج هندوانه دربسته‌ای است که تا باز نشود، خوبی و بدی آن مشخص نمی شود. اکثر افرادی هم که این حرف را می زنند، خودشان تجربه ناخوشایندی از ازدواجشان داشته‌اند و بیشتر قسمت و تقدیر الهی را مقصر می دانند و نه انتخابی که خودشان کرده‌اند.
ادامه مطلب
با گسترش جمعیت و شهر نشینی و همچنین با امکاناتی که در اصفهان وجود دارد می توان به جرات گفت نیاز اجتماع به امکانات و شرایط زندگی ساده تر بیشتر و بیشتر شده است، همین موضوع باعث شده تا هر فعالیت و کسب و کاری در اصفهان متناسب با جمعیت گسترش روز افزون پیدا کرده و همه گیر شود. همانطور که مستحضر هستید شرایط فعلی و مشکلاتی که گریبان قشر وسیعی از مردم را گرفته مشکلات عصبی و روانی می باشد که موجب به وجود آمدن مشکلات بزرگتر نیز می شود، از این رو در این مقاله به معرفی بهترین مرکز مشاوره اصفهان خواهیم پرداخت تا علاوه بر معرفی مرکز مشاوره توحید نسبت به برطرف کردن و مرتفع کردن چالش های روزمره و دائمی شما قدمی برداشته باشیم : چرا مرکز مشاوره توحید بهترین مرکز مشاوره اصفهان می باشد ؟ این مرکز با مدیریت دکتر امیر کشاورز با رزومه فوق العاده قوی و بی نقص کنترل و اداره می شود، دکتر امیر کشاورز ، متخصص روانشناسی و مدرس دانشگاه دارای پروانه اشتغال حرفه ای و تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور خدمات مشاوره و روانشناسی شامل: مشاوره تخصصی خانواده و زوج درمانی مشاوره تخصصی ازدواج و طلاق مشاور دادگاه خانواده روان درمانی اختلالات خلقی و اضطرابی ارزیابی و تشخیص اختلالات روانی انجام تست های شخصیت خودشناسی و روانکاوی هیپنوتیزم مشاوره شغلی و اقتصادی سوپروایزر و مدرس دوره های کارورزی و تربیت درمانگر، روانشناس و مشاور کشور
ادامه مطلب
سوال از متخصص روانشناسی و مشاوره اصفهان اگر سوال در زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره در روابط قبل از ازدواج، درمان شکست عاطفی، زوج درمانی و حل تعارضات زناشویی، مشاوره قبل و بعد از طلاق، مشاوره در بهبود روابط بین فردی، آموزش مهارت های زناشویی، مشاوره در حوزه مسائل هویتی و شخصیت، آموزش مهارت های زندگی، مشاوره در حوزه مثبت نگری، شادکامی و افزایش عزت نفس، همسرداری ، روابط زوجین ، تربیت فرزند ، سبک زندگی دارید، میتونید از متخصصین این حوزه در مرکز مشاوره توحید اصفهان بپرسید. برای دریافت مشاوره در زمینه مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی توحید از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 09134061758 تماس بگیرید.
ادامه مطلب
آدرس بزرگترین مرکز مشاوره اصفهان و بهترین مرکز روانشناسی اصفهان کجا هست؟ برخی از شهروندان ساکن اصفهان برای اخذ نوبت مشاوره در زمینه های مختلف روانشناسی شامل: مشاوره خانواده اصفهان ، مشاوره ازدواج اصفهان ، مشاوره پیش از ازدواج اصفهان ، مشاوره فردی اصفهان ، مشاوره حل تعارضات زناشویی اصفهان ، مشاوره کودک اصفهان ، مشاوره تحصیلی ، کنکور و برنامه ریزی تحصیلی اصفهان ، مشاوره جنسی و زناشویی اصفهان ، مشاوره اختلالات خلقی و اضطرابی ، روانپزشکی اصفهان ، خانواده درمانگر اصفهان ، به دنبال یافتن بهترین مشاوره اصفهان و یافتن بهترین مرکز مشاوره روانشناسی هستند اما به دلیل عدم شناخت و آگاهی کافی در مورد بهترین کلینیک مشاوره روانشناسی در اصفهان عاجز اند و سردرگم می شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره مرکز مشاوره توحید تنها تسهیل و کمک به دسترسی مردم به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی اصفهان می باشد.
ادامه مطلب
مشاوره خانواده اصفهان | مرکز مشاوره خانواده توحید مشاوره خانواده در اصفهان یک بخش وسیعی از موارد و چالش های بوجود آمده در خانواده ها را در برمی گیرد. در گذشته خانواده ها برای حل کردن مشکلاتشان، با افراد باتجربه و سن بالا به اصطلاح ریش سفید خانواده مشورت می کردند. اما امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و نیازهایی که زندگی امروزه می طلبد، خانواده ها با مشکلات پیچیده تری مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به مشاوره با یک متخصص دارند .مشاوره خانواده اصفهان می توانند به شما برای رفع مسائل و مشکلات خانواده کمک کنند. مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی خانواده علاوه بر کمک در حل مسائل خانوادگی می تواند در بالا بردن مهارت شما در زندگی به عنوان فردی در خانواده بسیار موثر باشد.
ادامه مطلب
آدرس مراکز مشاوره اصفهان :: مشاوره خانواده اصفهان :: مشاوره کودک و نوجوان لیستی از بهترین مرکز مشاوره اصفهان که شامل مشاوره خانواده اصفهان ، مشاوره ازدواج اصفهان ، مشاوره مشاوره اصفهان و …است. نام روانشناس و یا مرکز مشاوره ، تخصص مربوطه و آدرس و شماره تماس هر کدام آورده شده است. اگر به دنبال مشاوره خوب در اصفهان در زمینه های مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج ، مشاوره کودک ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتیاد ، مشاوره تحصیلی و... هستید می توانید از لیست زیر استفاده کنید.
ادامه مطلب
سندرم فرهنگی «همه چیز دانی ایرانی» و «من خودم به همه مشاوره ‌می‌دهم!!» به اضافه جّو برچسب‌زنی در مراجعه به روانشناس، معمولا باعث می‌شود تا افراد در مراجعه و همراهی با همسرشان در این زمینه تمایلی نشان ندهند و حتی مقاومت كنند. از طرفی گاه در مراجعه به مشاور،رابطه مناسب بین درمانگر و مراجع به وجود نمی‌آید كه بعضی اوقات ناشی از اختلال شخصیتی است كه دامن‌گیر فرد است.
ادامه مطلب
1398/6/27
973
تنوع شغل‌ها بسیار بیشتر از سالهای دور است. پدران ما این همه گزینه برای انتخاب شغل نداشتند، از بین این همه گزینه مختلف، کدامیک مناسب حال من است؟ کدام شغل می‌تواند رضایت شغلی را برای من به ارمغان آورد؟ از طرف دیگر توقع ما از شغل هم بسیار بیشتر از گذشته است. حالا ما انتظار داریم که شغل ما علاوه بر اینکه درآمد خوبی نصیبمان کند، در راستای علایق و استعدادهای ما هم باشد. حرف زدن از پدیده‌هایی مثل استعدادیابی و علاقه‌سنجی شاید ۲۰۰ سال پیش خنده‌دار به نظر میرسید، اما این روزها اوضاع خیلی فرق دارد. در مسیر رسیدن به شغل مناسب، ما بارها دچار سرگردانی می‌شویم. نمیدانیم از شغل چه می‌خواهیم و کدام شغل، همان شغلِ رویایی ماست؟ در میانه این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی می‌تواند راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب باشد. گاهی یک مشورت شغلی درست‌، می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری بسیار بهتری شود و هم باعث صرفه‌جویی در زمان و سایر منابع شود و هم زندگی را برای ما دلنشین‌تر کند.
ادامه مطلب
مشاوره تحصیلی چیست؟ خیلی از افرادی که تصمیم میگیرند تا در کنکور سراسری و یا هر امتحانی موفق عمل کنند تصور می کنند با مطالعه زیاد می توانند حتما موفق شوند اما لازم است که مطالعه و کارهای شما برنامه ریزی داشته باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید. مشاور های تحصیلی می‌توانند کمک زیادی در این زمینه به شما بکنند. زیرا مشاور تحصیلی یک فرد با تجربه در این زمینه است که می‌تواند در مورد نوع برنامه‌ریزی با شما صحبت کند و شما را آگاه کند که نحوه اصولی برنامه ریزی به چه صورت است و شما با رعایت نکاتی که مشاور تحصیلی میگوید و کمی پشتکار می توانید به تمام اهدافی که در سر دارید برسید. همه ما در در طول شبانه روز 24 ساعت وقت داریم و دلیل اینکه بعضی از افراد روز به روز موفق تر می شوند و دست به هرکاری می‌زنند می‌توانند آن را با موفقیت به اتمام برساند و برخی از افراد هیچگاه گام مثبتی رو به جلو بر نمی دارد و همیشه در جای خودشان درجا می زند ممکن است همین برنامه ریزی باشد.
ادامه مطلب
در مشاوره ترک اعتیاد چه اتفاقی می‌افتد؟ مشاوره ترک اعتیاد یک بخش مهم از پروسه درمان اعتیاد است. در واقع بیمار برای بازیابی و ریکاوری روانی نیاز به مشاوره مستمر در حین درمان دارویی دارد. از آن گذشته، پروسه مشاوره ترک اعتیاد بعد از دوره درمان هم ادامه خواهد داشت. چرا که تجربه ثابت کرده است افراد بیمار پس از ترک اعتیاد به دلیل مشکلات روحی و روانی، دوباره به سمت مصرف مواد مخدر یا الکل جذب شده و حتی اینبار شدیدتر از قبل دچار بیماری اعتیاد خواهند شد. به کمک مشاوره ترک اعتیاد علت شروع بیماری خود را متوجه خواهید شد. چه چیزی شما را به سمت مواد مخدر یا الکل سوق داده است؟ محرک های شما چه بوده اند؟ آیا هنوز این مشکلات و بحران های روانی در زندگی شما وجود دارند؟ در ادامه وظایف یک مشاور در قبال بیمار مبتلا به اعتیاد را نام خواهیم برد.
ادامه مطلب
مشاوره جنسی یک نیاز برای هر زن و شوهر است. یکی از مشکلاتی که این روزها بسیار مهم و حائز اهمیت بوده و سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی برای خانواده‌ها و افراد می‌شود و خانواده های بسیار زیادی را در معرض نابودی و فروپاشی قرار داده است مشکلات جنسی است. که در زمینه های مختلف و برای سنین مختلف بروز می‌کند و جنسیت های مختلف به نوعی می‌توانند با آن درگیر شده و دچار اختلالات و مشکلات متعدد جنسی شود که از آنجایی که نقش این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت است. به عنوان یک اصل اساسی و پایه در جهت شکل گیری خانواده ها نقش دارد. بنابراین همین مشکل می‌تواند سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیاد بعدی در خانواده ‌ها شده و در صورت برطرف نشدن حتی سبب فروپاشی بسیاری از خانواده‌ها می‌شود در این زمینه مشاوره می ‌تواند نقش بسیار مهمی ایفا نماید. مشاوره جنسی در گذشته و اکنون در گذشته های نه چندان دور افراد برای بیان مشکلات جنسی خود مشکلات زیادی داشته و این کار را به خوبی انجام نمی‌ دادند و از انجام آن شرم داشتند. اما امروزه مشاوره‌ های جنسی می‌تواند نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی را در کاهش مشکلات جنسی افراد ایفا نموده و آنها را در جهت داشتن زندگی جنسی بهتر و مطلوب ‌تر و بهتر سوق دهد. مشاور جنسی در واقع فردی است که تلاش می‌کند تا با شناخت دقیق فرد و مشکلات و اختلالات جنسی او بتواند راهکارهایی را جهت روانشناسی هرچه بهتر و بهبود مشکلات فرد ارائه دهد که در واقع این مرحله به عنوان شناخت مطرح می شود. در واقع مشاور جنسی به بررسی اختلالات و حالات روحی و روانی فرد و مشکلاتی در زمینه جنسی می‌پردازد و پس از شناخت مطلوب ممکن است او را به روانشناس جهت درمان های رفتاری و روانی و یا حتی به روانپزشک جهت درمان دارویی ارجاع دهد. بنابراین این مرحله به عنوان مرحله شناخت می ‌تواند نقش بسیار مهمی را در جهت درمان هر چه بهتر در مراحل بعدی نزد روانپزشک یا روانشناس رفته و بایستی به خوبی انجام گردد. مشاوره جنسی باید حتما با ابعاد گوناگون و انواع اختلالات جنسی آشنا بوده تا بتواند فرد را به خوبی برای درمان و بهبود مشکلات یاری نماید. مشاوره جنسی قرص تاخیری و اسپری تأخیری معتبر و جعلی باید و نباید های قرص تاخیری مشکلات جنسی رایج یکی از انواع مشکلات جنسی که بسیار رایج بوده و افراد بسیار زیادی را به مشاوره جنسی می‌کشانند مشکل نعوظ در مردان است که شاید بتوان آن را رایج ترین مشکل جنسی چه در میان زنان و چه در میان مردان دانست که مشکلات متعددی را از نظر روحی و روانی برای زن و مرد ایجاد می کند و البته بیشتر در سنین میان سالی به بعد در مردان و می دهد و در میان مردان جوان کمتر رایج است. یکی از دلایل این امر را می‌توان مشکلات و اختلالات روحی دانست. در واقع سطح استرس اضطراب و افسردگی و نیز مشکلات خانوادگی در این زمینه بسیار حائز اهمیت بوده و سبب به وجود آمدن این مشکل در بسیاری از موارد می‌شود که قابل درمان این کار را راحت تر نموده و با استفاده از درمان های روانشناسی و مشاوره فرد می تواند به درمان شرایط خود بپردازد اما در مراحل حاد ممکن است اختلالات جسمی و جنسی در فرد وجود داشته باشد. بنابراین ممکن است پزشکی یا روانپزشکی بتواند موثرتر واقع شده تا فرد را درمان نماید و به هر حال نقش مسائل جنسی در این میان بسیار حائز اهمیت بوده چرا که می‌تواند با شناختی مطلوب از فرد او را به استفاده از هر کدام از موارد ذکر شده راهنمایی و ارجاع نماید.
ادامه مطلب
مشاوره طلاق و مشاوره طلاق توافقی در بسیاری از مواقع می‌تواند مانع بروز بسیاری از آسیب‌ها به اعضای خانواده شوند. در طی جریان طلاق مرد و زن متحمل فشارهای روانی زیادی می‌شوند، در این بین آسیب‌های طلاق بر فرزندان نیز انکار نشدنی است. طلاق (توافقی) به هر دلیلی هم که باشد بازتاب خوبی در جامعه ندارد و زندگی حال و آینده افراد به خصوص زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بیشتر زوجین از احکام طلاق و حقوق شان آگاهی ندارند و با دیدی نادرست وارد فرایند طلاق شده و تمام پل‌های پشت سر خود را خراب می‌کنند. در حالی که اگر از همان ابتدا با فردی آگاه در این زمینه مشورت می‌کردند، می‌توانستند راهکارهای بهتر و موثرتری را برای حل مشکلاتشان پیدا کنند. پس اگر به فکر طلاق (توافقی) هستید حتما قبل از هر اقدامی از مشاوره توافقی استفاده نمایید.
ادامه مطلب
مشاوره کودک در دنیای کنونی بسیار اهمیت پیدا کرده است . همان طور که گفته اند « تربیت » سخت ترین کار عالم است . اغلب زمانی والدین بچه دار می شوند برای این موضوع حتی ساعتی هم آموزش ندیده اند . ناکارآمدی والدین در تعامل با کودکان شان اهمیت مشاوره کودک را دو چندان می کند . این مهم زمانی ضرورت خود را نشان می دهد که کودکان دچار مشکلات زیستی و عصب شناختی باشند . این شرایط ممکن است دشواری های بغرنجی را به وجود بیاورند . این کودکان معمولا الگویی از رفتارهایی مانند نادیده گرفتن مقررات ، خشم ، زودرنجی ، حساس بودن ، کینه ورزی و … را نشان می دهند . بدون مشاوره کودک و عدم پیگیری ممکن است این مشکلات تا سال های نوجوانی و بزرگسالی باقی بمانند . گاهی اوقات به پدر و مادرها اینگونه گفته می شود ، نگران نباشید . این دوران پشت سر گذاشته می شود !
ادامه مطلب
بررسی و مطالعه درباره شخصیت بشر به دوران بسیار قدیم بازمی‌گردد و از زمان ارسطو و یونان باستان همواره تلاش‌هایی در جهت واکاوی انواع شخصیت‌های انسانی صورت گرفته است. اما مطالعات در حوزه‌ی اختلال شخصیتی از جمله مقوله‌های جدیدی است که در دوران باستان زیاد مورد توجه نبوده است.
ادامه مطلب
مشاوره افسردگی چه کاربردی دارد؟ آیا مزیت های مشاوره تلفنی درمان افسردگی و مشاوره آنلاین درمان افسردگی را می دانید؟ افسردگی، یک اختلال روانی است که باعث بروز احساس غم و اندوه در شما می شود. همچنین میتواند موجب كاهش انگیزه و از بین رفتن علایق، كاهش عملكرد در كار و تحصیل شود. از این رو شناخت علائم افسردگی و درمان به موقع، با روش های نوین مانند مشاوره تلفنی و آنلاین افسردگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مقاله به شناسایی این بیماری و روش های درمان افسردگی می پردازیم. شما می توانید از مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری افسردگی مركز مشاوره روانشناسی هنر زندگی بهرمند شوید.
ادامه مطلب
چه کسانی به مشاوره فردی می‌روند؟ مشاوره فردی نوعی از مشاوره است که از طریق آن، درمانگر با فرد مراجع در یک فضای مناسب و مطمئن ، احساسات ، باورها و رفتارهای او را بررسی می کند ، مشاور، سعی می کند به بیمار کمک کند تا نسبت به خودش و دیگران شناخت پیدا کند ، اهداف را در زندگی تعیین کنند.
ادامه مطلب
حساسیت های همسر خود را بشناسید هر کسی حساسیت هایی دارد و شخصیت اش به گونه ای شکل گرفته که وقتی حرفی می زند و یا کاری انجام می دهد، آن را نشان می دهد. این‌ها همه به خاطر تجربیات دوران کودکی تا بزرگ‌سالی است که شما در زندگی داشته‌اید. بنابراین واکنش نسبت به چنین عواملی غیرقابل‌کنترل است. درنتیجه برای ایجاد یک پیوند قوی و داشتن مهارت ارتباط صحیح با همسر باید از “دکمه‌های” حساس همسرتان آگاه باشید تا از طرف شما واکنش منفی ایجاد نکند.
ادامه مطلب
۶ دلیل درخواست کمک از مشاوره خانواده وقتی رابطه زناشویی شما با همسرتان خوب نیست، بهبود رابطه زن و شوهر اغلب دشوار است. عدم مهارت برقراری ارتباط صحیح با همسر می‌تواند شامل هر چیزی که منجر به ایجاد احساس افسردگی، احساس نا امنی، بی اعتنایی و یا عدم علاقه به گفتگو با همسر گردد باشد. البته در این مواقع لحن صحبت با همسر در روابط زناشویی نیز تغییر می‌کند. گاهی در ارتباط با همسر، طرز صحبت و گفتگو از موضوع گفتگو مهم تر است. عدم مهارت برقراری ارتباط صحیح با همسر نه تنها موجب آسیب رساندن به احساسات می‌شود، بلکه موجب سوء استفاده عاطفی یا جسمی نیز می گردد.
ادامه مطلب
تعریف کلی مشاوره و آدرس مرکز مشاوره اصفهان در تعریف مشاوره باید گفت که مشاوره فرآیندی تخصصی بین مراجعین و مشاورین است که از طریق آن مراجع با کمک و همدلی مشاور به بررسی و تحلیل مشکل شخص اقدام می‌کند، بر نکات ناشناخته شخصیت خود آگاهی می‌یابد و بر اثر تعامل و رابطه مشاوره‌ای با مشاور، به جستجوی راه حل برای مشکلاتش می‌پردازد. مفهوم مشاوره: کمک و یاری رساندن در راستای بهبود شرایط بحرانی مراجعه کننده با استفاده از رأی، نظریه و رویکردهای علمی روانشناسان. آدرس مرکز مشاوره اصفهان در ادامه این مقاله آدرس مرکز مشاوره اصفهان آورده شده است. همین حالا با مشاوران مرکز توحید تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی در اصفهان راهنمایی و نسبت به موضوع مشاوره شما در انتخاب روانشناس مورد تایید یاری کنند.
ادامه مطلب
موسیقی‌درمانی رشته‌ای است که برای درمان و توانبخشی اختلالات جسمی و روانی گوناگون از موسیقی بهره می‌گیرد و موسیقی درمانگر ، متخصصی است که با تحصیلات دانشگاهی در این رشته و با استفاده از کاربرد موسیقی در درمان با توجه به وضعیت بیمار ، برنامه‌های مختلفی را طراحی می‌کند.
ادامه مطلب