تحریکی الکتریکی مغز، در تسریع درمان مشکلات روانی و شناختی و نورولوژیک

تحریکی الکتریکی مغز

در تسریع درمان مشکلات روانی و شناختی و نورولوژیک

 

ابزارهای کمک درمانی تحریک الکتریکی مغز با عنوان کلی TES ، دسته ای ابزارهای مربوط به نوروتراپی است. نوروتراپی به معنی درمان اعصاب و یا درمان سلولهای عصبی است. از این وسایل درمانی هم اکنون در اکثر کشورهای پیشرفته استفاده می شود زیرا کاملا بی ضرر و بدون عوارض است. بنابراین TES جهت درمان سلول های عصبی و یا بیماری های مربوط به اعصاب بکار می رود.

Electrical stimulation of the brain

 

موارد کاربرد تحریکی الکتریکی مغز

ü     درمان موثر و سریع میگرن و سردردهای تنشی

ü     درمان افسردگی: تقریبا معادل یک دوره 6 هفته ای مصرف فلوکستین، به ویژه افسردگی پس از زایمان و افسردگی فصلی و افسردگی در خانم های بارداری که از مصرف دارو برحذرند

ü     درمان اختلالات اضطرابی(وسواس، اضطراب فراگیر، اضطراب امتحان، اضطراب پس از سانحه)

ü     افزایش توان عملکرد مغزی در دانش آموزان، دانشجویان، داوطلبان کنکور (ارتقا حافظه، توجه و تمرکز و افزایش قدرت یادگیری)

ü     توانبخشی شناختی اختلال نقص توجه و بیش فعالی (بهبود تکانشگری و کاهش بیش فعالیتی و درمان بی توجهی و مشکل تمرکز درکودکان ADHD)

ü     کاهش اشتها و تعدیل وزن ( روشی بسیار موثر و مکمل رژیم غذایی برای کاهش وزن پایدار) و کاهش ولع مصرف مواد مخدر (کمک موثر به ترک اعتیاد)

ü     درد ناشی از صدمات تروماتیک نخاع و فیبرومیالژیا

ü     دردهای مزمن

ü     درمان وزوز گوش

ü     درمان انواع دردهایی مختلف بدن که به دارو جواب نداده است

ü     توانبخشی حرکتی و شناختی سکته مغزی (بهبود حرکتی اندام آسیب دیده واختلالات حافظه، توجه  و اختلالات تکلمی)

ü     توانبخشی حرکتی آسیب های ناشی از ضربه نخاع و پارکینسون و توانبخشی شناختی آلزایمر

 

این کلینیک با استفاده از جدیدترین روش های تکنولوژیک همراه با روش های سنتی توانبخشی روند درمان مبتلایان را تسریع می کند. بهبود عملکرد حرکتی در اعضا آسیب دیده بیمارانی که از نقص حرکتی خفیف تا متوسط و یا از فلج کلی در عضو رنج می برند. این روش وابسته به زمان نیست، لذا بیمارانی که طولانی مدت مبتلا هستند نیز تحت پوشش قرار می دهد. بیمار در طول درمان هشیار است و نیازی به بیهوشی ندارد، همچنین درمان عارضه جانبی ندارد.

خطرات و عوارض جانبی:

تا کنون هیچ گونه خطری در مورد استفاده از  روشهای درمانی TES گزارش نشده است.کسانیکه باطری قلب و یا دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب دارند نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند.