مشاوره خانواده اصفهان

مشاوره خانواده اصفهان | مرکز مشاوره خانواده توحید

مشاوره خانواده در اصفهان یک بخش وسیعی از موارد و چالش های بوجود آمده در خانواده ها را در برمی گیرد. در گذشته خانواده ها برای حل کردن مشکلاتشان، با افراد باتجربه و سن بالا به اصطلاح ریش سفید خانواده مشورت می کردند. اما امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و نیازهایی که زندگی امروزه می طلبد، خانواده ها با مشکلات پیچیده تری مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به مشاوره با یک متخصص دارند .مشاوره خانواده اصفهان می توانند به شما برای رفع مسائل و مشکلات خانواده کمک کنند. مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی خانواده علاوه بر کمک در حل مسائل خانوادگی می تواند در بالا بردن مهارت شما در زندگی به عنوان فردی در خانواده بسیار موثر باشد.

 

جهت دریافت مشاوره در راستای بهبود روابط خانوادگی می توانید با مشاوران تخخصی خانواده در مرکز مشاوره توحید از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره   09134061758 و از اصفهان با شماره 03136255171 تماس بگیرید.

 

مشاوره خانواده اصفهان | مشاوره تلفنی خانواده

از جمله مباحث مطرح در زمینه مشاوره خانواده می توان به مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره دوستی بین دختر و پسر ، مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج ، مشاوره دوران نامزدی ، مشاوره همسرگزینی ، مشاوره همسریابی ، مشاوره ازدواج ، مشاوره عقد و مهریه ، مشاوره زندگی مشترک ، مشاوره جنسی ، مشاوره زناشویی ، مشاوره روابط زناشویی ، مشاوره دوران بارداری ، مشاوره کودک ، مشاوره مشکلات یادگیری کودک ، مشاوره بازی کودک ، مشاوره تربیت کودک ، مشاوره نوجوان ، مشاوره بلوغ و رشد ، مشاوره کودک ، مشاوره جوان ، مشاوره طلاق ، مشاوره خیانت ، مشاوره چندهمسری و .... اشاره داشت.

چه زمانی نیازمند درخواست کمک از مشاور خانواده هستیم؟ 

همانظور که گفته شد، مشاوره خانواده اصفهان در بسیاری از زمینه های می تواند به شما کمک کند. اما در برخی زمینه ها نیاز به مشاوره ضروری بوده و بدون کمک متخصص پیچیدگی مسائل بیشتر می شود  از جمله مهمترین شرایطی که باید در آن از یک متخصص به شرح زیر می باشند:

1-  ارتباط با همسر

زندگی زناشویی دارای چالش های زیادی است. ولی زمانی که به جای آرامش در کنار همسرتان، بیشتر دچار استرس و تنش هستید؛ باید سریعا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. بهبود رابطه زن و شوهر آن هم زمانی که حرمت ها از بین رفته و دعواها شدید شده اند، دیگر کار آسانی نخواهد بود. عدم آگاهی از مهارت ارتباط صحیح با همسر موجب سردی، بی علاقی نسبت به یکدیگر، بی اعتنایی، عدم علاقه به گفتگو با همسر، بی میلی جنسی و... می گردد. تا جایی که نادیده گرفتن احساسات همسر در این دعواها، در طولانی به سوء استفاده های عاطفی و جسمی تبدیل می گردد.

 2- طلاق عاطفی

زمانی که رابطه زن و شوهر تنها مانند یک هم خانه شوند، به طوری که هیچ احساسی به یکدیگر ندارند؛ دریافت مشاوره خانواده بسیار ضروری است. نشان ندادن احساسات در زندگی زناشویی به مرور سبب سرد شدن رابطه زناشویی و از بین رفتن صمیمیت زوجین می گردد. در بسیاری از جلسات مشاوره روانشناسی شاهد بودیم که دلیل برداشت های اشتباه و دور شدن زوجین از یکدیگر، عدم ابراز محبت و عشق بود. بیان نکردن احساسات در نهایت باعث سرد شدن هر چه بیشتر زوجین و طلاق عاطفی آن ها می شود.

 3- رفتار های منفی همسر

در زندگی های امروزی همه افراد در طول روز تنش ها، اضطراب و استرس های زیادی را متحمل می شوند. هر چقدر هم این تنش ها را برای مدتی در خود پنهان کنند؛ در نهایت در یک موقعیت این ناراحتی ها بروز پیدا می کنند. احساسات منفی مانند ناراحتی، احساس ناامیدی و ناامنی سبب بروز رفتارهای مضر و گاهی آسیب زا در زندگی مشترک می شود.

برخی از رفتارهای بد همسر ریشه در اختلالات شخصیت و ناشی از تربیت والدین اوست که در شخصیت او تثبیت شده است. یک فرد متخصص در زمینه خانواده به زوجین کمک می کند تا بتوانند احساسات منفی خود را شناسایی کرده و نحوه برخورد با این احساسات را بیاموزند.

 4- رفع چالش های زندگی زناشویی

عدم تفاهم زوجین به مشکلات زناشویی دامن می زند. در جلسات مشاوره شاهد بودیم که بسیاری از زوج ها می گفتند که "ما می دانیم که چه مشکلاتی داریم ولی نمی دانیم که چگونه این مشکلات را برطرف کنیم". دلیل این عدم توانایی نبود تفاهم در بین زوجین است. در چنین شرایطی حضور یک شخص سوم متخصص برای کمک به حل اختلافات زناشویی بسیار تاثیرگذار است.

5-  زمانی که فکر می کنید طلاق آخرین گزینه است

در زمان های اختلاف و دعوا کمی فاصله میان زن و شوهر می تواند مفید باشد. با این حال، وقتی مدت این دوری زوجین از یکدیگر به صورت طولانی و مدام می شود. حتما از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید.

دور از هم زندگی کردن و به خانه نرفتن اختلافات زوجین را حل نمی کند. این طرز برخورد برای حل مشکلات خانوادگی تنها سبب تقویت این فکر می شود که دور بودن از همسر مفید است و سبب سوق زوجین به سمت طلاق می شود. اما این موضوع معمولا نادیده گرفته می شود.

6-  ادامه زندگی به خاطر فرزندان، آبرو و...

زمانی که احساس می کنید تنها به خاطر فرزندان، آبرو، حرف های خانواده، همسایه ها و... به زندگی مشترک خود با همسرتان ادامه می دهید؛ حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید. چرا که ادامۀ چنین زندگی تنها به سلامت روانی شما و فرزندتان آسیب می رساند. زن و شوهر باید به زندگی مشترکشان به عنوان یک رابطه سالم و مثبت نگاه کنند تا بتوانند یک بستر مناسب برای تربیت فرزند فراهم سازند.

فرزندان بسیار باهوش هستند، مهم نیست والدین چقدر و چگونه اختلافات میان خود را در حضور فرزند کتمان کنند. همه فرزندان رابطه سرد میان والدینشان را متوجه می شوند

????در بالا مهمترین شرایطی که افراد نیاز به مراجعه به یک متخصص در زمینه مشاوره خانواده را دارند، بیان شده است. لازم به ذکر است که همه زندگی های مشترک قابل نجات نیستند


جهت دریافت مشاوره در راستای بهبود روابط خانوادگی می توانید با مشاوران تخخصی خانواده در مرکز مشاوره توحید از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 09134061758 و از اصفهان با شماره 03136255171 تماس بگیرید.