تربیت جنسی

تربیت جنسی

منظور از تربیت جنسی آموزش برقراری رابطه جنسی به بچه ها نیست.بلكه هدف حفاظت فرزندان از آسیب های جنسی و كمك به رشد جنسی سالم و متناسب با سنشان است.


ناآگاهی
و مخفی كاری نه تنها باعث كاهش قربانیان و انحرافات جنسی نشده بلكه فرصت بیشتری برای سوء استفاده  بیماران جنسی فراهم كرده است.
تربیت جنسی

 تربیت جنسی به عنوان یكی از اجزای تربیت بطور عام ،از لحظه  تولد شروع و تا بلوغ ادامه دارد.

نیروی جنسی یك انرژی است و بر اساس اصل بقای انرژی ،انرژی از بین نمی رود  بلكه تبدیل می شود؛ پس سركوب و سكوت آن را خاموش نمی كند اما می توان  این نیرو را به سمت ورزش ،هنر و خلاقیت  هدایت كرد!

بچه ها خیلی زودتر و  بیشتر از آنچه والدین  می انگارند در مورد مسائل جنسی می دانند ولی در مورد خطرات آن آگاهی لازم را ندارند پس وظیفه پدر و مادر است كه جهت پیشگیری از آسیب های جنسی ، اطلاعات درست ،لازم و به موقع و جسمی بهداشت و سلامت جنسی و بلوغ را به نوجوانان  آموزش دهند.

بهترین الگو برای تربیت جنسی والدین هستند والدین نمی توانند با پند و اندرز به فرزندانشان  آموزش بدهند بلكه آموزش در شیوه زندگی خودشان نهفته است!

هویت جنسی چیزی فراتر از مسایل جنسی و بدنی است. هویت جنسی یعنی حس خوب یا بد در مورد مرد و زن و دانستن نقش و جایگاه مرد و زن .آموزه های كلامیِ والدین  هویت جنسی فرزندشان را می سازد .وقتی مادری از زن بودن خود راضی نیست به دخترش جنس درجه دو بودن را تحمیل می كند!

 

دكتر زهرا بت شكن