چرا باید به روانشناس و مشاور مراجعه کنیم؟

 چرا باید به روانشناس و مشاور مراجعه کنیم ؟

متاسفانه به دلیل تصورات اشتباهی که در جامعه در مورد روانشناسی، رواندرمانی و مشاوره وجود دارد بسیاری ازافراد از مراجعه به روانشناس و مشاور خودداری می کنند . روان ما همانند بدن دچار مشکل و بیماری می شود . افسردگی ، اضطراب ، بی حالی، احساس خستگی ، تنهایی ، کاهش اعتماد به نفس ، اختلالات خواب ، گریه کردن بیش از حد ، ناتوانی در حل مشکلات ، اعتیاد ، وسواس ، پرخاشگری، عصبانیت ، خشم ، اقدام به خودکشی ازجمله مسائلی است که باید به خاطر آنها به متخصص مراجعه کنیم .

 گاهی هزاران سوال در مورد بیش فعالی ، اختلالات توجه و تمرکز، اضطراب ،شب ادراری و لجبازی کودکان به ذهن می آید که نیازاست ازیک متخصص کمک بگیریم . در مورد نوجوان و ویژگی های روانشناختی نوجوان گیج می شویم .

چرا باید به روانشناس و مشاور مراجعه کنیم

نمیدانیم ازچه زمانی به فرزندانمان اجازه دهیم که ازفضای مجازی استفاده کنند . یا تلفن همراه و موبایل داشته باشند . آیا اجازه دارند با دوست دختریا دوست پسر داشته باشند ؟ دربرخورد با همسر گاهی نمیدانیم بهترین کارچیست . با خیانت زناشویی چه کنیم؟ با شکست و طلاق درزندگی زناشویی چه کنیم ؟ اگر فرزند ما مورد آزار جنسی قرار گرفته است یا ازجنسیت خود ناراضی است ، مشکلات و اختلالات جنسی را چگونه درمان کنیم ؟

تمامی این اختلالات و مشکلات که درجامعه روبه افزایش است دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی را برآن داشته است که به تربیت نیروی متخصص رواندرمانگر ، مشاور و روانشناس بپردازند تا با تاییدیه علمی و حرفه ای به درمان و مشاوره بپردازند .   روانشناس و مشاور پس از سال ها گذراندن دروس تئوری و عملی با تکنیک های مختلف می توانند کمک کنند تا حال بهتری داشته باشیم و رنج را درزندگی تجربه نکنیم . همه ما به کمک متخصصان روان نیازمندیم .

 

دکتر آرمیتا نوئین