سوالات جنسی کودکان را این جوری جواب دهید

جلوگیری از احساس نابهنگام جنسی دو بخش اساسی دارد. بخش اول، مراقبت‌هایی است که والدین باید در رابطه با خود داشته باشند و بخش دوم مراقبت‌هایی که در رابطه با فرزندان خود باید پیش بگیرند که هرکدام به شرح زیر است: مراقبت والدین در رابطه با فرزندان

زمان شروع رفتارهای جنسی در کودکان

از سه سالگی به بعد حریم خصوصی را به کودکان آموزش دهید مغز مهم ترین ارگان جنسی است و تمام انسان ها با مهم ترین ارگان جنسی به دنیا می آیند. دکتر مرقاتی خویی در این زمینه به مربیان کودک گفت: مغز مهم ترین ارگان جنسی است و تمام انسان ها با مهم ترین ارگان جنسی به دنیا می آیند. خداوند انسان را موجودی جنسی آفریده است و از زمانی که مغزش شروع به کار می کند تا زمانی که کار می کند، جنسی است. از آنجایی که مغز یک بار و به طور کامل در دوران جنینی شکل می گیرد ؛ بنابراین باید از صفر سالگی برنامه تربیتی برای آن داشته باشیم.

چگونه رفتار جنسی کودک خود را کنترل کنیم؟

ارتباط برقرار كردن والدین با فرزندان خود در مورد رفتارهای جنسی از جمله وظایف تربیتی والدین است بسیاری از والدین به اشتباه فکر می کنند می توانند با جملات ساده و کوتاه آموزش های جنسی را به کودکان خود انتقال دهند. وقتی بچه‌ها دنیای بیرونی خود را كشف می كنند، ناخواسته نسبت به اعضای خصوصی بدن همجنس و یا غیر همجنس خود كنجكاو می شوند. شكل اعضای تناسلی پسرها برای دختر‌ها جالب است و بر عكس. اگر بچه‌ای خواهر و برادر نداشته باشد یا در روند زندگی، فرصت دیدن اندام برهنه جنس مخالف را نداشته باشد این كنجكاوی تشدید می شود. این كنجكاوی جنسی تا حدی طبیعی است و بیشتر والدین هنگام رویارویی با آن برای اولین بار می فهمند كه واقعاً باید برای رفتار فرزند خود حدودی را تنظیم كنند تا بداند از نظر اجتماعی كدام یك از رفتار‌های او در خصوص مسائل جنسی قابل قبول است.

چگونه دعوای بین بچه ها را کنترل کنیم؟

در همین دعواهاست که بچه‌ها قوانین و مقررات را می‌آموزند و احترام گذاشتن به یکدیگر را درک می‌کنند معمولا خواهر و برادرها در سنین پایین زیاد با هم دعوا می کنند و والدین به دنبال راه حلی برای خاتمه دادن به جنگ بین فرزندانشان هستند. د راین مقاله شما را با اصول تربیتی هنگام دعوای کودکان آشنا می کنیم دعوای کودکان و رفتار درست والدین در کاهش دعوا دعوای‌های خواهر و برادری گرچه مرحله‌ای از فرآیند رشدی است، اما بسیاری از والدین با این سوال اساسی رو‌به‌رو هستند که برای پیشگیری از دعوا چه باید کنیم یا هنگام بروز کشمکش چه برخوردی داشته باشیم؟ دکتر پریناز بنسی، روان‌شناس تربیتی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره این مساله بیشتر توضیح می‌دهد.

بررسی فراتحلیل اثر بخشی بازی درمانی بر کاهش علائم و نشانه های کودکان دارای اختلال نافرمانی مقابله ای (odd)

چکیده کودکان مبتلا به اختلال نافرمانی مقابله ای از مشکلات هیجانی و رفتاری زیادی رنج می برند وبرای افراد خانواده نیز مشکلاتی را ایجاد میکند در سال های اخیر برروی این کودکان مطالعات گوناگونی شکل گرفته است ازبررسی علل و عوامل به وجود آمدن مشکلات این کودکان تا راه حل هایی برای پیشگیری از این بیماری و همچنین درمان و بهبودی علائم این اختلال . یکی از مداخلات موثر برروی بهبود عملکرد های اجرایی این کودکان بازی درمانی است . در تعداد زیادی از کوشش های بالینی و پژوهشی میزان اثر بخشی بازی درمانی بر بهبود علائم کودکان دارای اختلال نافرمانی مقابله ای اندازه گیری شده است که نتایج متفاوتی را نشان میدهد بنابراین لزوم استفاده از فرا تحلیل جهت ارائه یک نتیجه کلی احساس می شود . هدف از پژوهش حاضر استفاده از الگوی پژوهشی فرا تحلیل با جمع آوری و ترکیب نتایج پژوهش های مختلف می باشد روش : مطالعات داخلی و خارجی مورد قبول از نظر روش شناسی گرد آوری و فراتحلیل شده . ابزار پژوهش فهرست وارسی فراتحلیل بوده . اندازه اثر هر پژوهش به صورت دستی محاسبه شد . یافته ها : میانگین اندازه اثر مداخله بازی درمانی بر بهبود علائم اختلال نافرمانی مقابله ای 94/0 است که بر طبق جدول کوهن مورد بررسی قرار گرفته است . نتیجه گیری : نتایج این فرا تحلیل از تاثیر مداخله روش بازی درمانی بر بهبود علائم اختلال نافرمانی مقابله ای حمایت میکند . کلید واژه ها : اختلال نافرمانی مقابله ای (ODD) ، بازی درمانی

راهکارهایی برای رهایی از استرس

سبک زندگى و باورهاى ما باعث ایجاد زندگی شاد یا استرس می شوند

اجازه دهید کودکانتان، کودکی کنند

کودکان حق دارند در لحظه حال زندگی کنند و لذت ببرند

تقویت ایده‌پردازی در کودکان

یکی از ضروری ترین کارها برای رشد فکر و هوش و خلاقیت کودک، کتاب است

6 راه برای کنترل بچه های بیش‌فعال

کودکان پر انرژی. ما با این کودکان برخورد کرده‌ایم. زمانی که در رستورانی نشستیم و کودکان میز بغل را نگاه می‌کنیم و با خود می‌گوییم: «وای.. کودکان من هرگز این گونه نخواهند شد.» و حال شما کودکی را به دنیا آورده‌اید که درست مانند او پر از انرژی است. شاید فکر کنید که برای کنترل این انرژی هیچ راهی وجود ندارد اما ما نکاتی را در اینجا برایتان آورده‌ایم که می‌توانید این انرژی را کنترل کنید.

چگونه یک کلاس تابستانه مناسب برای کودکمان انتخاب کنیم؟

امروزه کلاس‌های گوناگونی برای کودکان در سنین مختلف، در مراکز متنوع وجود دارد

با کودکان طلاق چگونه رفتار کنیم؟

والدین باید بدانند نحوه تعاملاتشان به مرور زمان رفتار کودکان را شکل می‌دهد.

درمان افسردگی بچه ها، روش جالب موثر!

تفریحاتی مانند خاک بازی تاثیر چشمگیری در حل مشکلات و رهایی از افسردگی کودکان دارند.

چگونه اعتمادبه‌نفس کودکان را پرورش دهیم؟

والدین باید مراقب سلامت خود باشند تا فرزندان سالمی را تربیت کنند. والدین نباید از نیازهای خود به‌طور کامل بگذرند چرا که مشکلاتی پیدا می‌کنند که سلامت فرزندان را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

انحراف جنسی در کودکان

تربیت جنسی کودک

کودکی شاد داشته باشید

تفسیر نقاشی کودک

علل روانشناختی چاقی

این شوهران مادر میخواهند نه همسر

کودک آزاری

قصه گفتن برای تكامل مغز نوزاد لازم است

شناخت بچه های باهوش

زوش صحیح برخورد با فرزندان

رابطه اسباب بازی و شغل آینده

کودکستان و مهد کودک

شب ادراری در کودکان

روشهای برخورد با نوجوان پسر

نوجوان پسر

بازیهای رایانه ای و زیانهای واقعی

اعتیاد به بازیهای رایانه ای

اعتیاد به بازیهای رایانه ای

گفتاردرمانی